Merkezim Tuvalet Lavabo Tıkanıklık Açma : 0551 019 28 11

Sifon, Musluk, Klozet Banyo Lavabo Tamiri

Su Tesisatçısı
Kaliteli ve Güvenilir Hizmet

Sifon, Musluk, Klozet Banyo Lavabo Tamiri

Hepimizin evinde bulunan sifonlar, bir süre sonra sorun çıkarmaya başlayabilmektedir. Sifonların sorun çıkarması, su içinde kalan malzemelerin zamanla zarar görmesinden veya kalitesiz malzeme olmasından kaynaklanmaktadır.

Sifon tamiri yapılmadan önce sifonun çalışma mantığını bilmek önemlidir. Bütün sifon çeşitlerinde sifon iç takımı; doldurma grubu ve boşaltma grubu şeklinde iki kısma ayrılır. İsminden de anlaşılacağı gibi doldurma grubu sifonun dolmasını sağlayan parçaların bütünüdür. Boşaltma grubu ise, sifon içindeki suyun klozete akmasını sağlayan parçaların tamamıdır. Sifon tamiri yapılmadan önce sifon iç takımı iki ayrı grupta ele alınarak sorunları tespit edilmelidir.

Su Tesisatçısı
Sifon, Musluk, Klozet Banyo Lavabo Tamiri

Pimaş boruları pis su atıklarını ana gidere ileten gider borularıdır. Bu borularda zaman zaman kullanıma bağlı olarak ya da pimaş borularının zamanla deforme olması sebebiyle tıkanıklıklar meydana gelir. Bu nedenlere bağlı olarak lavabo tıkanıklığı, giderlerden atık suyun geri gelmesi, lavabodan kötü koku gelmesi gibi problemlerle karşılaşılabilir. Pimaş boruları eski binalarda, çok daireli binalarda, restoran, kafe, alışveriş merkezi gibi yerlerde sık sık tıkanabilir. Küçük ve çözümü basit olan sorunken, başınızı ağrıtabilecek sorunlar yaratabilir.

Örneğin; pimaş borusu tıkandı ve önemsenmedi ya da bakımı, tamiri ertelendi. Kısa süre sonra su sızıntıları olmaya başlayabilir. Su sızıntısı alt kat komşunuzun banyosunda tavandan su damlaması olarak size maliyeti daha yüksek sorunlar çıkarabilir. Bu oluşabilecek sorunlardan sadece bir örnek. Bunun gibi daha birçok sorunla uğraşmanız gerekebilir.

Pimaş tıkanması ya da giderlerde tıkanma olması durumunda sorunu görmezden gelmeyin! Çok basit ve ucuza çözebileceğiniz tesisat sorunlarını daha fazla büyümeden firmamıza ulaşarak kolayca çözebilirsiniz. Tıkalı Merkezim Tesisat Ustası konusunda teknolojik ekipmanlarımızla hizmet vermeye her zaman hazırız. Çoğumuz bilmesek de su tesisat sistemleri düzenli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu bakımları yaptırmadığımız taktirde hangi hastalığın su yoluyla bulaşacağını, ne zaman tesisatın sorun çıkaracağını tahmin bile edemeyiz. Düzenli su tesisatı bakımı yaptırdığınızda bu riskleri minimuma indirirsiniz. Su tesisatı sorunlarınızı minimize etmek için buradayız. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

7/24 Çalışıyoruz Çekinmeden Arayınız 0551 019 28 11